ZASP o On Camera

"House Of Cards"

- wywiad z Julie Schubert Dyrektorem Reżyserii Obsad

Superstacja

- relacja z On Camera

PISF

Polski Instytut Sztuki Filmowej o On Camera

Onet

- Laureatka nagrody Emmy poprowadzi warsztaty On Camera

Plejada.pl

Aktorzy na On Camera

W najnowszym numerze "La Mode et la Diplomatie" kilka słów o On Camera

Warto zobaczyć

NEWS

Uczestnicy warsztatów

Spoza świata filmu

Wywiady

Świat filmu i muzyki

Warsztaty i Gala

"Złapałem byka za rogi"

Wywiad z aktorem Tomaszem Ciachorowskim.

 

Jestem zachwycony formą warsztatów oraz samą  Julie Schubert. Julie jest przemiłą osobą, odnoszącą się do aktorów z dużą sympatią. Stworzyła na tym spotkaniu przyjazną atmosferę, dlatego ja, ale również jak sądzę wszyscy w mojej grupie, z dużą przyjemnością pracowaliśmy nad przygotowanymi przez nią scenami. Nie walczyliśmy tam co prawda o żadną rolę, ale gdyby zawsze tak wyglądały castingi, to każdy aktor uwielbiałby brać w nich udział.

 

Czy  miałeś  z  tyłu  głowy  myśl,  że  skoro  Julie  zabiera  wasze  nagrania  z  warsztatów  do  USA,  to

w efekcie może to zaowocować angażem do roli w produkcji np. Marvel lub Warner Bros?

 

​Nie było to powodem dla którego wziąłem udział w tych warsztatach, ale oczywiście, jeśli spotykasz ludzi takich jak Julie Schubert (reżyserkę obsad np.: w Marvel, Netflix), czy Mariusza Bargielskiego (doświadczonego agenta talentów z Nowego Jorku), to tym samym zwiększasz swoje szanse na zaistnienie na rynku międzynarodowch produkcji. Dla mnie jednak była to przede wszystkim nauka. Staram się podchodzić do swojej pracy pokornie i nie mam problemu z przyznaniem się do jakichś warsztatowych niedostatków. Jeśli uważam że potrzebuję poszerzyć swoją wiedzę w jakimś zakesie, lub że czegoś po prostu jeszcze nie umiem, to robię wszystko żeby pracować nad tymi brakami. Aktor, który się nie rozwija, po pewnym czasie rdzewieje  Dlatego wziąłem udział w spotkaniu z Julie - po to aby się czegoś ciekawego dowiedzieć, żeby lepiej opanować umiejętności niezbędne przy uprawnieniu mojego zawodu. Zauważyłem, że dzięki uwagom i wskazówkom Julie, odgrywane przez nas sceny stawały się dużo ciekawsze, a my lepiej potrafiliśmy zaprezentować nasze aktorskie wybory. Jej praca z nami miała zatem wymierny efekt. To nie tylko teoria, wykład, ale przede wszystkim praktyczne zastosowanie wiedzy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na pewno nie tylko ja uświadomiłem sobie, że pewne rzeczy, możliwości są na wyciągnięcie ręki, i że takie warsztaty jak w On Camera ułatwiają i skracają drogę.

 

 

Osobiście cieszę się, że tak liczne grono polskich aktorów wzięło udział w warsztatach. Zwłaszcza, że On Camera, to niejedyne warsztaty dla aktorów oferowane na rynku europejskim.

Każdy z aktorów i aktorek mógłby dokonać innego wyboru. Co o tym sądzisz?

 

To prawda. Ale, jak wspomniałem, te warsztaty różniły się od większości tego typu szkoleń. Brałem udział w kilku warsztatach aktorskich m.in. w Berlinie i Londynie i skupiały się one na zupełnie innych aspektach pracy aktora, zapoznając go przede wszystkim z różnymi technikami aktorskimi. W warsztatach On Camera pokładam duże nadzieje. Polska często jest pomijana na rynku międzynarodowych produkcji filmowych, ale  coś się w końcu w tym temacie zmienia i jeśli On Camera wpisuje się w te zmiany to bardzo mnie to cieszy. Jeżeli będziecie dalej iść tą drogą to mogę obiecać, że będę pierwszy w kolejce, czekając na udział w każdym kolejnym oferowanym przez was warsztacie. To żaden wstyd ani obciach przyznać dla aktora, że pomimo wszystkich dyplomów i całego doświadczenia wciąż istnieją narzędzia warsztatowe których mu brakuje i chce je w takich warunkach zdobyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Każdy  z nas ma marzenia, jednak czasem przychodzi moment, że wypadek losowy może nam odebrać ich część lub całość. Gdybyś miał stanąć dziś w obliczu śmierci, z czego byłbyś najbardziej dumny? Czy byłbyś wdzięczny za dar bycia aktorem?

 

​Nie chodzi nawet o sam fakt bycia aktorem, ale bardziej o to, że w pewnym momencie swojego życia podjąłem takie wyzwanie. Byłem potwornie nieśmiałym nastolatkiem. Sama myśl o wystąpieniu przed publicznością paraliżowała mnie. Ta myśl, to marzenie o pracy na scenie długo we mnie kiełkowała. Do 25 roku życia je od siebie odpychałem. Ale gdy ukończyłem budowę okrętów na Politechnice Gdańskiej i stanąłem po raz pierwszy w swoim  życiu  na  rozdrożu,  to  postanowiłem  wziąć  byka za rogi i zdecydowałem się zmierzyć z tym marzeniem - zacząć wszystko właściwie od zera. To był dla mnie skok do innej galaktyki. Gdybym nie podjął takiego ryzyka, pewnie do końca życia zadawałbym sobie pytanie: co by było gdyby...? Dlatego najbardziej jestem dumny z tego, że  pomimo wielu wątpliwości  zdecydowałem się na zmianę kursu o 180 stopni. I że nie zawróciłem.

 

Rozmawiał: Maciej Liskowacki

Korekta: Marcin Miłko

 

Czy znalazł klucz do Hollywood?

Co by było, gdyby dziś miał stanąć w obliczu śmierci?

Byłeś uczestnikiem pierwszych warsztatów On Camera. Minęły już  dwa  tygodnie,  emocje  opadły,  na  pewno  miałeś już

w tym temacie większe przemyślenia. Czego spodziewałeś się po warsztatach, a z czym się tam właściwie spotkałeś?

 

​Julie Schubert na samym początku tego spotkania zaznaczyła, że to, jak aktor radzi sobie na castingu, to pewna umiejętność, czyli jak mówi Julie „skill". Na warsztatach, które m.in. pokazywały nam, jak wyglądają profesjonalne castingi do topowych produkcji w USA, przekonałem się, że jeżeli chodzi o opanowanie tej umiejętności, mam coś jeszcze do zrobienia. Założyłem sobie, że idąc tam, nabiorę większej swobody w sytuacji gdy staję twarzą w twarz z osobami prowadzącymi casting. Takie były moje oczekiwania.

Udział w przesłuchaniach wciąż wiąże się dla mnie z dużym stresem. Prawdopodobnie, gdybym częściej brał w nich udział czułbym się swobodniej.

Co się w Tobie zmieniło po warsztatach? Czy odnalazłeś w sobie nowy klucz, który pozwoli  otworzyć drzwi do Hollywood?

 

To, czy wskazówki Julie potrafię zastosować w praktyce okaże się jutro. Wybieram    się    na    casting    do   jednej

z    polskich    produkcji.    Idę    na    niego

z otwarta przyłbicą, zgodnie z radą Julie – wejdę tam z pozytywnym nastawieniem. Pierwsze wrażenie i energia jaką się emanuje podczas zdjęć próbnych jest równie istotna jak praca nad sceną.

W warsztatach wzięło u dział pięćdziesięciu znanych aktorów oraz debiutantów. Kogo z tej grupy uznałbyś za największego rywala?

 

Nie podchodzę tak do tego szkolenia. Jeśli ktoś

a moich kolegów lub koleżanek chce zrobić pierwszy krok w stronę międzynarodowej kariery, to trzymam za tę osobę mocno  kciuki. W przypadku gdyby któreś z polskich aktorów lub aktorek uzyskało nominację do Oskara, na co wciąż ma duże szanse Joanna Kulig, to ogromnie cieszyłbym się z tego sukcesu! Uważam, że każdy międzynarodowy sukces jakiegokolwiek polskiego aktora, toruje drogę innym i stwarza tym samym szansę, że na rynku zagranicznym zaznaczy swą obecność więcej polskich aktorów. To również dla nas duża motywacja.

Aktor: Tomasz Ciachorowski

Materiał: Instagram Tomek_ciachorowski

Aktor: Tomasz Ciachorowski

Materiał: Instagram Tomek_ciachorowski

Aktor: Tomasz Ciachorowski

Materiał: Instagram Tomek_ciachorowski

Zobacz także materiały:

www.oncamera.press (portal)

Reklama

Partnerzy

Copyright by Liskowacki, www.liskowacki.pl

Design by Liskowacki

Producer: Song Factory Sp. z o. o.

Regulamin