ZASP o On Camera

"House Of Cards"

- wywiad z Julie Schubert Dyrektorem Reżyserii Obsad

Superstacja

- relacja z On Camera

PISF

Polski Instytut Sztuki Filmowej o On Camera

Onet

- Laureatka nagrody Emmy poprowadzi warsztaty On Camera

Plejada.pl

Aktorzy na On Camera

W najnowszym numerze "La Mode et la Diplomatie" kilka słów o On Camera

Warto zobaczyć

NEWS

Uczestnicy warsztatów

Spoza świata filmu

Wywiady

Świat filmu i muzyki

Warsztaty i Gala

Requiem Records

– Poszukiwacze wysublimowanych dźwięków

 

23.01.2019r.

 

Za pośrednictwem Internetu i telewizji płynie ogromna ilość muzyki. Każdy z nas ma możliwość odnalezienia swoich ulubionych utworów i odsłuchiwania ich wielokrotnie. Możemy też ciągle odkrywać nowe zjawiska w muzyce, które będą towarzyszyć nam przez kolejne lat, a może wpłyną nawet na ukształtowanie naszego gustu.

W całym ogromie muzycznych wydarzeń, promocji singli, płyt, koncertów rozpoznawalnych i mniej znanych artystów, istnieją jeszcze zjawiska, które warto odkryć. Rzadko przeczytacie o tym w mediach mainstreemowych.

Logo wytwórni i wydawnictwa Requiem Records

https://requiem-records.com/pl/main

Święta z mikro koncertami w Requiem Records

Tuż  przed  świętami  Bożego  Narodzenia  minionego  już  roku 2018,  na  Krakowskim  Przedmieściu 64  w Warszawie miały miejsce mikro koncerty w ramach spotkania opłatkowego zorganizowane przez Wydawnictwo i Wytwórnię płytową Requiem Records. Jak mówi sam właściciel Wydawnictwa Łukasz Pawlak jest to dla niego ważna idea, którą tworzy i rozwija

„robię to dla przyjaciół Wytwórni oraz aby łączyć środowiska muzyczne”.

Jak sam zaznacza, takie wydarzenia organizuje od 25 lat, zespalając w ten sposób środowisko muzyczne   i ułatwiając start debiutantom, co traktuje jako osobistą misję.

 

 

Materiał: Witold Popiołek - Manager Sekcji filmowej

Na scenie mikro koncertów

Na scenie wystąpili podopieczni i przyjaciele Wytwórni, debiutujący artyści oraz Ci, którzy na swoim koncie posiadają wieloletni dorobek na polu muzyki klasycznej, niekonwencjonalnej oraz filmowej.

Jednym z nich był Krzysztof Lenczowski-  Wiolonczelista i kompozytor, który rozwija karierę solową oraz współpracuje ze znanymi artystami i kompozytorami muzyki filmowej. Na co dzień współtworzy znany kwartet smyczkowy Atom String Quartet, natomiast we współpracy z Requiem Rekord postanowił wydać solową płytę.

Materiał: Witold Popiołek - Manager Sekcji filmowej

Podczas mikro koncertów można było usłyszeć krótki recital w jego wykonaniu. Urywek Poniżej.

Nagranie amatorskie, urywek recitalu.

Kolejnym wykonawcą, a jednocześnie niezwykłym fenomenem muzycznym była:

Weronika Sura, młoda, niezwykle utalentowana akordeonistka. Weronika gra na akordeonie od szóstego roku życia. W czasie wieczoru z Requiem Records dosłownie porwała słuchaczy swoim występem. Niedługo wraz ze swoim zespołem wydaj debiutancką płytę „Portret Kobiety” oczywiście we współpracy z Wydawnictwem Łukasza. Album zawierać będzie hiszpańskie pieśni i utwory instrumentalne.

Materiał: Witold Popiołek - Manager Sekcji filmowej

Podczas mikro koncertów można było usłyszeć krótki recital na akordeonie w wykonaniu Weroniki.

Urywek poniżej.

Nagranie amatorskie, urywek recitalu.

Cube 69 w składzie:

  Paul Gavlic kompozytor w tym muzyki filmowej i alternatywnej oraz jeden z najbardziej docenianych producentów muzycznych w Polsce, Magdalena Gawlik, Katarzyna Szyma i Grzegorz Szyma – współtwórca między innymi kultowego już Das Moon oraz jeden z najbardziej znanych warszawskich DJ (DJ Hiro Szyma). Cube 69 to nowe zjawisko na polskiej scenie muzyki elektronicznej i jak śmieją się jego twórcy „chyba jedyny zespół w historii muzyki, który na jednym koncercie zagrał 100% swojego repertuaru”. Paul Gavlic i Grzegorz Szyma są obecni w polskiej muzyce od 25 lat. Cube 69 to zespół rodzinny i kameralny, doskonały sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu i to z tego powodu jest inny- „bezciśnieniowy”. Zespół jest w trakcie tworzenia materiału na pierwszą płytę inspirowaną wszelkimi przejawami zmian i przemian wielkich miast całego świata.

 

 

Magdalena Gawlik

fot. priv

Katarzyna Szyma

fot. priv

 

Grzegorz Szyma

fot. priv

„Jesteśmy grupą przyjaciół, która zdecydowała się stworzyć zespół. Tworząc muzykę, pokazujemy to, co mamy w sercu. Dla nas najważniejsza jest przyjaźń, która inspiruje i napędza do działania.

 W efekcie chcielibyśmy nagrać płytę, która za temat przewodni będzie miała ogromne metropolie świata, nasze emocje i wrażenia wywołane tymi konstruktami. Jest to obecnie temat niszowy, ale jako artyści pragniemy przekuć emocje na dźwięki, aby dźwiękami wywołać emocje odbiorców, a najbliżej nam do stylistyki muzyki elektronicznej, która ewidentnie wpasowuje się w industrialne konstrukcje.”

 

 

Vox Varshe  w składzie:

Olga Wądołowska, Anna Woźnicka, Aleksander Słojewski.

Vox Varshe, to zespół wykonujący tradycyjną muzykę żydowską. Członkowie zespołu postawili jednak na nowoczesną odsłonę tej zapomnianej muzyki. Odwołując się do tradycji, tworzą aranżacje z muzyką elektroniczną, perkusją, a także z towarzyszeniem organów. Występ zespołu wywołał ogromne wrażenie na publiczności.

 

"Zależy nam na przypomnieniu odbiorcom żydowskiej tradycji muzycznej, ale w sposób mniej oczywisty i konwencjonalny. Występujemy w różnych przestrzeniach, m.in. w synagogach, kościołach, muzeach, różnych miejscach związanych z historycznymi wydarzeniami oraz placówkach kulturalnych. Muzyka żydowska całkowicie nas zaczarowała i pochłonęła - zapomnieliśmy się w niej bez reszty.

Jesteśmy również zafascynowani muzyką filmową, a jednym z naszych marzeń jest połączenie naszej twórczości ze światem filmowym. Na obecną chwilę podejmujemy kolejne projekty, gdyż chcemy, by nasz zespół wciąż się rozwijał, a nasza twórczość inspirowała i trafiała do coraz szerszego grona odbiorców ”

 

Podczas mikro koncertów można było usłyszeć krótki recital na akordeonie w wykonaniu Vox Varshe.

Urywek poniżej.

Nagranie amatorskie, urywek recitalu. Więcej można zobaczyć na Youtube/ Facebook: Vox Varshe

Jerzy Mazzoll i Filip Daniela

Jerzy Mazzoll jest uważany za jednego z najciekawszych artystów klarnecistów w Polsce. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma znakomitymi postaciami europejskiego jazzu jako muzyk i kompozytor.

Z Requiem Records współpracuje już od kilku lat mając na swoim koncie wydane płyty m.in.:

 

https://requiem-records.com/pl/sklep/teruah.

 

Podczas mikro koncertów zagrał z Filipem Danielą, który towarzyszył w całej kompozycji swoimi umiejętnościami rytmicznymi.

 

 

Nagranie amatorskie, urywek recitalu.

Muzyka pachnąca chemią miłości

 

Jednym z gości wieczoru była kompozytorka muzyki nowoczesnej i filmowej Marzena Majcher, która ugruntowała już swoją pozycję na polskiej scenie muzycznej wyjątkowymi kreacjami. Przez krytyków i publiczność zaliczona jest do grona najwybitniejszych twórców wyznaczających nowe kierunki rozwoju muzyki. Często swoje kompozycje ilustruje filmami realizowanymi przez swojego męża, jednego z najwybitniejszych polskich operatorów filmowych Andrzeja Wojciechowskiego. Ostatnim dokonaniem muzycznym kompozytorki jest słynna już „Chemia miłości” – muzyka  „Inspirowana substancjami chemicznymi odpowiedzialnymi za stan zakochania”.

 

Kompozytorka w kilku słowach na temat swojej twórczości:

 

 

Materiał: Witold Popiołek - Manager Sekcji filmowej

Więcej informacji na temat artystów oraz galeria zdjęć z mikro koncertów w Requiem Records dostępna na stronie wytwórni: https://requiem-records.com/pl/main

Zobacz także materiały:

www.oncamera.press (portal)

Reklama

Partnerzy

Copyright by Liskowacki, www.liskowacki.pl

Design by Liskowacki

Producer: Song Factory Sp. z o. o.

Regulamin